bal peteği örgü modelleri anlatımlı

Bal peteği örgü modelleri anlatımlı, yapımı çok kolay olan bal peteği örgü modeli çocukların kazaklarında yeleklerinde, elbiselerinde, Pantolon ceket takımlarında, patiklerinde ve atkı – şapka takımlarında uygulanabilecek oldukça şık bir modeldir. Özellikle zayıf çocukları tombiş gösteren dekoratif dolgulu bir yapısı vardır. Orlon ya da yün iplikle gayet hoş sonuç alacağınız bal peteği örgü modeli, genç kızlar ve yetişkin hanımlar için de şık alternatifler barındırmaktadır. Atkı ve şallarda uygulandığında özellikle 2 renk uygulamalarda çok şık sonuçlar elde etmek mümkündür.

Bal Peteği Örgü Nasıl Örülür?

-Öncelikle, ilk sıra kenar ilmek atıldıktan sonra, 2 ilmek sağ şiş vasıtası ile sağa doğru çaprazlanmalıdır.

-Çaprazlanmış ilmeklerin sol şişe alınarak düz örülmesi sağlanmalıdır.

-Yanında bulunan 2 ilmeğin, bu defa sol şiş vasıtası ile sola doğru çaprazlanması sağlanmalıdır.

-Sol şişe alınarak düz örülen modelin arka kısımları hep ters örgü ile örülmelidir.

-İkinci sıradan sonra, birinci sırada sağa doğru çaprazlanarak örülen ilmekler, diğer sıralarda sola çaprazlanmak sureti ile model sonuna kadar bu mantıkla devam ettirilmelidir. Sonuç olarak sağa doğru çaprazlanarak örülen ilmekler bir sağa bir sola çaprazlanarak model bitirilir. Modelin bitmiş hali gerçekten görülmeye değerdir.

Düzgün atılan ilmeklerden çıkan sonuç hazır alınmış örgü modellerini aratmayacak niteliktedir. Bu modeli kışlık şapka ve atkılara uygulayacağınız gibi mutfak önlüğü ve lif gibi farklı alternatifli ürünlerde deneyerek de sergileyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir