Bayan bere modelleri

Bayan bere modellerikışa özgü bayan bere nasıl örülür öncelikle kalın bere ipini ve 6 numara misinalı şiş ile 60 ilmekle başlıyoruz. Beş ter beş düz ilmek örüyoruz. Dört parmak ördüğümüz lastik kısmı bittikten sonra her beş ilmek sonrasına bir artırım yaparak ilk sırayı örüyoruz.

Buradan sonra bir sıra daha örerek aynı şekilde artırım uyguluyoruz. Üçünü sırada tekrar artırım uyguluyoruz. Ve altıncı sırada da aynı şekilde daha sonra yaklaşık bir karış ters örgüyle devam ediyoruz. Şimdi kesme işlemine başlıyoruz her beş sırada bir ilmek kesiyoruz ilk sıra bittikten sonra ikinci sıra içinde aynı şekilde beş ilmek te bir kesim yapıyoruz.

Üçüncü sıra için her üç ilmekte bir kesim yapıyoruz sonra yeniden her iç ilmekte bir kesim sonra iki ilmekte bir kesim işlemi yapıyoruz ve bunu da iki sıra tekrarlıyoruz kalan ilmeklerin içinden ip geçirip büzüyoruz ve tersten ilmeği çekip bitiriyoruz. Artık bereniz bitti.

Süsü Sevenler İçin;

Önce kalın bir tığ alıp üç zincir çekip birleştiriyoruz sonra dört zincir çekip halkanın içini dolduruyoruz. Bunu dört kez yapıyoruz daha sonra bu halkaların içini sık iğne örgüyle( zincir çekip batmak ve üç ilmekte çekmek) dolduruyoruz dolan halkanın arkalarına beş zincir çekip batarak yeniden bir halka oluşturup batıyoruz. Oluşan çiçeğimizi beremizin lastikli kısmına dikiyoruz ve çiçek yan tarafınıza gelecek şekilde takıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir