Bayan şal modelleri

Bayan şal modelleri, bayanların kombinini oldukça önemli bir şekilde değiştiren ve güzelleştiren şallar kış aylarında daha da sık kullanılmaya başlandı. Hem modaya uygun hem de istediğiniz şekillerde sizlerde kolayca şallarınızı evinizde kendi emeğiniz ile yapabilirsiniz. İnternet sitelerindeki hazır şallara vereceğiniz uçuk ücretler yerine uygun fiyata kendi elinizden çıkmış bir şalı sizde kullanmak istemez misiniz?

Sizlere Kış mevsiminde giyilen bayan şal nasıl yapılır adlı sorunun bugün cevabını vereceğiz. İlk olarak şal yapmaya başlanırken birçok modelle iyice gözden geçirilmeli ve kendinize stilinize uygun en güzel şal seçilmeli. Şal seçimi yapıldıktan sonraki aşama ipliklerin kaliteli ve yumuşak olmasının bulunmasıdır. Ortalama bir top örgü ipinin maliyeti şu an 3,50 ile 5 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu da yapacağınız şalın size makul bir fiyata geleceğini göstermektedir. Sizlerde eğer hem sizi yormayacak hem de yakışacak olan bir şal yapmak istiyorsanız ters ve düz şeklinde (uzunluğuna kendiniz karar verebilirsiniz ) pamuk iplikle uzun dikdörtgen atkı tarzında bir örün.

Ördüğünüz atkının her iki tarafınıza koca bir V şeklinde iğneyle dikişler atmaya başlayın. Daha sonra diktiğiniz V’nin dış kısmını kesin ve her iki ucu sivri bir atkı elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz bu pamuk yumuşaklığındaki atkıya ip lastik dediğimiz ipten alıp aralıklı olarak toplam dört satıra dikdörtgen olarak dikin. Ama dikerken iğnenizi gere gere dikin ki atkınız toplanarak şal kıvamını alsın. Bu işlemler bittiği anda atkınız artık bir dökümlü şal olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir