çocuk hırkası modelleri

Çocuk hırkası modelleri bebek hırkası örmeye karar verdiniz ve her şey yolunda gidiyor ancak sade bir model yapmak yerine farklı ve süslemeli desenleri olan bir hırka yapmak istiyorsunuz ancak aklınıza herhangi bir süs modeli gelmiyorsa sizlere bir kaç önerimiz var.

Öncelikle örmüş olduğunuz ya da öreceğiniz çocuk hırkasının erkek mi yoksa kız mı olduğunu göz önünde bulundurmalı ve buna uygun süsleme modelleri düşünmelisiniz. Öyle ki çoğu zaman bir erkek Çocuk Hırkası Modelleri için ekstra bir süslemeye ihtiyaç duyulmayabilir ve sade bir renk tonu ile kolay bir şekilde hırka ortaya çıkarılabilir. Ancak bir kız çocuk için hırka modelinde durum daha farklı ve de buna ek olarak tabii ki renk modelleri de değişim göstermektedir.

Kız çocuk hırkası için süsleme yapmak:

Kız çocuk için yapılan bir hırka modelinde pembe ve kırmızı renklerin ağırlıkta olması genel olarak bilinen bir alışkanlıktır. Bununla birlikte ekstra süslemeler için yapabileceğiniz çiçek, kelebek, ördek, ağaç gibi süsleme yöntemleri bulunuyor. Bununla birlikte düğme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Pek çok şekilde görebilirsiniz ki hem bluz, hem de kazak üzerinde de büyük ve beyaz renk düğmeler kullanılır ve bu düğmeler ile bir modelleme ortaya çıkarılır. Bu nedenle kimi süsleme modelleri yaparken de yine bu düğmelerden faydalanabilirsiniz. Yapacağınız desen modeline göre uygun küçük veya büyüklükte düğmeler kullanmanız çok daha uygun bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir