Converse patik yapımı anlatımlı

Converse patik yapımı anlatımlı, bebeklerimiz güzel varlıklarımızın o minicik ayaklarına patik ne güzel yakışıyor değil mi? Her zaman sıradan olan patik örnekleri dışında farklılık olsun diyorsanız eğer converse model patik örneğini sizlere öneriyoruz. Gayet rahat ve şirin bir örnek olan converse örneği bebeklerimiz ayaklarında da çok tatlı görünüyorlar.

Aşama aşama converse patik örgü anlatımı

Converse patik nasıl örülür derseniz eğer, bonbon-lüks, kartopu-flora, tunç-dolly vs. ip seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. İlk olarak 17 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra 8 zinciri sık iğne yapıyoruz. Diğer 8 zinciri ise başına dolayıp üçünü birlikte çekerek sık iğne yapıyoruz. Zincirlerin iki tarafı da aynı olacağı için simetrik bir şekilde yapıp sıramızı tamamlıyoruz. 2. Sırada başını dolayarak aynı şekilde sık iğne yapıyoruz. 2. Sırada toplamda 45 tane 3. Sırada 55, 4. Sırada 64, 5. Sırada 75 sık iğne yapmış olmamız gerekmektedir.

Tabanın düz olan yüzü bize dönük olacak şekilde tutarak ilmekleri iki ilmek arasında daldırarak alıyoruz. 75 tane ikili birit( tırabzan) şeklinde alarak bu sırayı tamamlıyoruz.2. sırayı da ikili tırabzan yaparak 3. Sırada ip rengimiz değiştirerek tırabzan yapıyoruz ve ipimizi koparıyoruz. Halka içine beyaz iple 8 adet ikili tırabzan yapıyoruz. Birleştirip döndükten sonra 1 tırabzan,2 tırabzan, 2 tırabzan, 1 tırabzan diyerek 2. Sırayı 14 tırabzan olacak şekilde tamamlıyoruz.

2 zincir çekip döndükten sonra 3. Sırayı 1 tırabzan 1 artır, 1 tırabzan 1 artır şeklinde toplamda 21 tırabzan olacaktır. 1 zincir çekip dönerek 13 sık iğne yapıp ipi kesiyoruz. Mavi iple son sıramızı 13 sık iğne yapıp 2 zincir çekip dönüyoruz. Toplamda 14 sıra yapılıp ip kesilecek. Patiğimizin bağcığını ve yan süsünü yaptıktan sonra parçaları birleştiriyoruz. Beyaz kısım öne gelecek şekilde dikiyoruz. Dikilen parçayı turkuaz ip ile başına dolayarak sık iğne yapıp 8 sıra örüyoruz. Daha sonra bağcıkları takarak patik işlemimize son veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir