Dantel kolye modelleri

Dantel kolye modelleri son yıllarda bayanların oldukça beğenisini kazanan dantel kolyeler ilerleyen dönemlerde bayanların olmazsa olmazları haline gelebilir. Uğraşıldığı zamanlarda ciddi modellerin ortaya çıktığı gibi alıcı da oldukça fazladır. Bayanların özellikle elbise üzerinde kullandıkları bu dantel şeklinde tasarlanmış kolyeler şık bir görüntü vermektedir.

Dantel Kolye Yapımı Ve Görüntüsü

Dantel kolye yapımı, öncelikle ince ipler tercih edilmelidir. Dantel şeklinde yapıldığı gibi iğne oyası modelini kullanarak da şık bir görünüm sunabilirsiniz. Aslında el becerisi olan herkesin kolaylıkla yapabileceği kadar da basittir. Önemli bir kaç denem daha sonrasında devamı gelecektir.

Nasıl bir model yapacağınıza karar verdikten sonra modeli ortaya çıkarmanız yeterlidir. Modeli jelatin kola maddesine batırıp çekmeniz yeterli olacaktır. Bu maddenin yapısındaki dondurucu özelliği tüm modellerin daha sabit durmasına yardımcı olur. Kolye olduğu için yıkanma gibi bir gereksinim duymayacağınız için de uzun süre de rahatça kullanabilirsiniz.

Dantelin altına ekleyeceğiniz boncuklar da kolyeye ayrı bir hava katarak güzelliğinize ortak olabilir. Elişi zaman ve emeğin bir bütün olmasıyla ortaya çıkacak olan bu kolyeleri bujiterilerde rahatlıkla bulabilirsiniz. İplerle sıkı sıkıya monte edilen ve bir o kadar da zarif görüntüsü olan bu kolyelerin takım halinde yüzük ve bileklik ile kombini de ayrıca tamamlayıcı bir ayrıntıdır. Gümüş ya da altın takmak istemeyen bayanlar için ideal bir takıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir