Dantel Örnekleri Resimli

Özenle hazırlanan danteller, evin farklı alanlarında kullanılabilir. İşe yeni başlayanlar için örgü dergilerinde veya online ortamda bulunan dantel örnekleri resimli olarak kolay bir şekilde hazırlanabilir. Mutfaktan oturma odasına, banyodan yatak odasına kadar evlerde geniş bir kullanım alanı olan danteller geleneksel mobilyalarla büyük bir uyum yakalar.

Dantelde En Çok Tercih Edilen Renkler

Bej be beyaz renkler dantel örgülerinin vazgeçilmez tercihleridir. Birden fazla rengin bir arada kullanıldığı motifler özellikle perde ve yatak örtüsü gibi modellerde kullanılır. Özellikle genç kızların çeyizleri için hazırlanan dantel motifleriyle mutfak takımları hazırlanabilir. Perdeden buzdolabı örtüsüne, tepsi altlığından el havlusu kenarına kadar geniş bir kullanım alanı yaratılan mutfaklar için hazırlanan danteller, saten kurdele veya boncuklarla süslenebilir.

Kolay Dantel Motifleri

Kolay dantel örnekleriyle evler farklı bir görünüme kavuşabilir. El becerisi olan hanımlar herhangi bir yerde gördükleri motiflerin örneklerini kolay bir şekilde çıkartabilirken, az deneyim sahibi olanlar da dostlarından yardım alabilirler. Genellikle tığ ile hazırlanan danteller, küçük kare veya yuvarlak motiflerle birleştirilerek büyük masa veya yatak örtüleri hazırlanabilir. En kolay yapılan dantel motifleri arasında; kare motifler, çiçekler, fileler ve yuvarlak modeller yer alır.

Dantel Örnekleri Resimli:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir