Nako örgü modelleri

Nako örgü modelleri hazır kıyafetleri alması her ne kadar kolay olsa da örgü kazak, hırka ve yelek gibi kıyafetlerden vazgeçilmemektedir. Bazen istenilen model ve şekilde hazır bulunamamaktadır. Böyle durumlarda kendi kazağını kendin örmek daha kolay gelmektedir. Binlerce model uygulanabilmektedir. En çok bebek kıyafetleri örülmektedir. Soğuk kış günlerinde bebekleri sıcak tutarak, hastalıklardan korumaktadır.

En Çok Tercih Edilen Ürünler:

Nako örgü modelleri arasında büyüklerin tercih ettiği hırka, süeter, yelek, şal gibi kıyafetler bulunmaktadır. Bebek ve çocuklara ise atkı, şapka, battaniye, elbise, tulum yine hırka ve yelek örülmektedir. Örgü örmeye yeni başlayanlarda kolaylıkla düz modelleri istenilen şekillerde uygulayabilmektedir. En çok kullanılan örgü modelleri arasında ters- düz, selanik modeli, saç örgü modeli gibi modeller oldukça fazla tercih edilmektedir.

Son yıllarda en çok kullanılan ürünler arasında şapka ve boyunluk bulunmaktadır. Oldukça renkli ip çeşitleri sayesinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Bebekler için tercih edilen ipler arasında pastel tonlar ve ebruli ipler bulunmaktadır. Akıllı iplerde örüldükçe kendiliğinden model oluşturmaktadır.

Böylece şık bir örgü modeli ortaya çıkmaktadır. Bebe yünü kullanılarak örülen bebek kıyafetleri ponpon, çiçek ve düğmelerle süslenerek bebek için hazır hale getirilmektedir. Hırka ve yeleklere yaka, cep ve kapüşon detayı da eklenerek mağazadan alınmış görünümüne sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir