oklava işi yelek modelleri

Oklava işi yelek modelleri hem çok zevkli hem de çok rahatlatıcı bir hobidir. Bu hobi ile oluşturulan ürünlerin kullanılabilir olmaları da çok büyük avantaj sağlamaktadır. Yani yaptığınız ürünleri giyinebilir ya da sevdiklerinize giydirebilirsiniz. Ayrıca örgü örerken insanlar günlük hayatın koşturmasından ve stresinden de uzaklaştırması insanlara terapi gibi de gelmektedir.

Oklava modeli nasıl yapılır?

Oklava işi bebek yeleği nasıl yapılır bilmiyorsanız ama yapmak istiyorsanız kısaca yazımdan bu konudan bahsedeceğim. Oklava işi bir bebek yeleği yapmak istiyorsanız işleme boyun kısmından başlamanız gerekecektir. Tığ ile yapılması gereken bir örgü modelidir. Tırabzanlar ile başlanır ve bebeğinizin kilosu ve kaldırma durumuna göre ilmek sayısının belirlenmesi gerekecektir.

Bunun ardından kol için arttırma işlemleri yapılır daha sonrasında kolun bebeğin kol duruma göre genişliği belirlenir. Ardından eksiltmeler yapılır ve işlem bu şekilde devam eder. Daha detaylı bir bilgi almak isterseniz modelin adıyla araştırma yapabilirsiniz. Bu model anlatıma göre zor algılansa da yapması gerçekten zevkli ve kolay bir modeldir. Ayrıca da sonuçta çıkan üründe çok hoş olacaktır özellikle de verilen bilgiler doğrultusunda yaparsanız.

Bebekleri olacağını öğrenen aileler çok sevinirler ve hemen ilk olarak bir ip ve şiş alır ve bir şeyler örmeye başlarlar. Bebeklerinin kendilerinin ellerinden çıkmış ürünler giymesini arzu ettikleri için bu örme işlemine başlarlar. Ve bu ördükleri ilk şeyi çocukları için hep saklarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir