örgü çanta modelleri anlatımlı

örgü çanta modelleri anlatımlı, bizler örgü örmeyi bu kadar çok severken çantalarımızı da kendimiz örsek fena olmaz mı? Farklı modelleri, renkleri ile göze çarpan örgü çantalar, şıklıkları ile de göz dolduruyor. Çantalarımızı kendimizin örmesinin avantajlarının da birisi de tamamen kendi zevkimize göre yapacak olmamız.

Şimdi gelelim çantamızı nasıl öreceğimize.  Evvela siyah iple 4 tane zincir çekip halka şekline getiriyoruz. Başta ilk 2 sırayı her deliğe çift batırılarak yapıyoruz. 3. sırada beş ilmek de bir çift batıyoruz. 4. sırada üç ilmek de bir çift batıyoruz. 10. sıraya kadar 5 ilmekte bir çift batırarak gri renkli ipe geçiyoruz. 7 sıra gri renk ip ile örüyoruz. Ardından da tekrar siyah ipe geçiyoruz. 8 kere 5 ilmekte bir çift batıyoruz. 25 sıraya kadar arttırmadan örüyoruz. 25. sıradan gri ipe geçip, 12 ilmekte bir çift batırıyoruz. Ardından arttırma yapmadan örmeye devam ediyoruz. 30 sıra ördükten sonra örgüyü bitiriyoruz.

Çantamızın saplarını tığ ile siyah iple örüyoruz. 12 ilmek ile 14 cm düz örüp kapatıyoruz. Boncukları ipe diziyoruz örülen parçaya fiyonk şeklini vererek çantaya dikiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir