Örgü Modelleri Anlatımlı

Örgünün Estetik Doğası

Her zaman etkisini koruyan örgü modellerini evinizde, iş yerinizde ve tatil yaparken kolaylıkla örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayan için bolca ilmek çalışması tavsiye ediyoruz. Bol tekrardan sonra eliniz örme işlemine alışıyor ve hızlanmaya başlıyorsunuz. Yazımızda örgü modelleri anlatımlı olarak yer almaktadır. Kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

İlmek Nasıl Atılır?

İpin uzunluğunu başlayacağımız örgü modeline göre ayarlıyoruz. İpimizi şişin arasından geçiriyoruz. Başparmağımız ve işaret parmağımız ile birlikte ipi gerdirerek şişi arasından geçirip düğüm haline getiriyoruz. Aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Dünya Örgü Modellerinden Seçmeler

-Nar Tanesi Modeli

-Balık Sırtı Modeli

-Papatya Kare Motif Modeli

-Ahududu Modeli

-Bambu Modeli

Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

Örgümüzün ilk sırasında iki ilmeği birlikte örüyoruz. Ördüğümüz iki ilmekten öndekini şişten düşürüyoruz ve diğer ilmekle birlikte örüyoruz. İki ilmeği düz, diğer ilmeği şişten düşürüp düz örüyoruz. Bu işlemi tekrar ediyoruz. İkinci sıraya geçiyoruz. Ters örgü örüyoruz. Sıramızın sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Üçüncü sıraya, örgümüzün ön yüzüne geçiriyoruz ve düz örme işlemini tekrar ediyoruz. Ardından tekrar ters örgü örüyoruz. Hırka, ceket ve atkı örebilirsiniz.

Örgü Modelleri Anlatımlı Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir