örgü pantolon yapımı

Örgü pantolon yapımı kış ayının en vazgeçilmez tekstil ürünlerinden biri olan örgü ürünlerden en çok çocuk kıyafetlerinde de sık tercih edilmektedir. Çocuklar için büyüklerimiz henüz doğmadan hırka ve yelek örgüsüne başlarlar. Büyüklerin de en çok tercih ettiği şeyler atkı ve bereler. Atkı ve bereleri de renk renk kendiniz örüp hatta inci ve boncuklar ile süsleyip tarzınıza uyarlayabilirsiniz.

Örgü örmek ile ilgili iseniz ve seviyorsanız bu senenin moda tüyolarını sizlere anlatacağız. Bayanlar için yine yün şapkalar revaçta ve kısa şal tarzında yün atkılar ile tamamlayabilirsiniz. Çocuklar için ise yün takımlar moda, bu yılın modası örgü pantolonlar hem kız hem de erkekler için ayrı ayrı modellerde tercih ediliyor. Sizlere birazdan bir kaç modelden bahsedeceğiz.

Örgü Pantolon Çeşitleri:

Örgü pantolonu, kız veya erkek çocuk seçimi için bir renkte karar kılmanız gerekiyor. Bu kararı verirken modeli de dilerseniz seçebilirsiniz. Zaten örgü hakkında detaylı bilgiye sahipseniz sizlere bahsettiğimiz bu modelleri kolayca evde örebileceksiniz. Yelek ve süveter modelleri genel olarak standarttır. Ancak pantolonda biraz durum farklılaşır. Biraz daha tek tipe yatkın modellerden sizlere bahsedeceğiz. Siz de isterseniz bu örgü pantolonlara yün cep ile veya ponponlar ile süsleyebilirsiniz. Genel olarak 4 mm şiş önerilir. 55- 60 ilmek atarak paçadan örmeye başlayabilirsiniz. İki renk kullanacaksanız, hangi renk paça da olacaksa oradan başlamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir