örgü poşetlik yapımı anlatımlı

Örgü poşetlik yapımı anlatımlı, market poşetlerini biriktirme işini bütün kadınlar yapar. Zira pek çok şeyde işe yarıyor. Bu şirin kızımızda poşetlerimizin dağılmamaları için bize yardımcı olacak. Sakallı ip ile örülen bu poşetlik için şiş kullanacağız. Ve 3 parçada öreceğiz. İlk kısım poşetleri muhafaza edeceğimiz kısım olacak. Bunun için lastik örgü ile başlıyoruz. 2 ters, 2 düz şeklinde örerken tam orta kısma gelince lastik örmeye ara verip haraşo örgü yapıyoruz. Bu işlemi 4 sıra olarak yapıyoruz. Ardından yine düz ip ile sakallı ipi birleştirip, 2 ters 2 düz örgü ile ilerliyoruz.

Kızımınız kafasının dikileceği yer hariç diğer yerleri yan taraflardan dikiyoruz. Şimdi diğer kısma geçiyoruz buda şirin kızımızın kafası oluyor. Burayı düz bir örgü ile örüp, elyafla doldurup, yan taraflardan dikip kafa şeklini veriyoruz.

Son parçamız ise tatlı kızımızın şapkası. Bu kısmında örme işlemi bittiğinde kenarları sakallı iple geçilip kafanın üzerine dikiyoruz.

Kızımızın süsü eksik olmasın diye saçlarının örgülerini de yapmayı ihmal etmiyoruz. Artık son olarak da göz, ağız ve burnunu dikip bitiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir