örgü şapka yapımı anlatımlı

Örgü şapka yapımı anlatımlı, şapkalar çocukların olmazsa olmazıdır. Kışın ayrı yazın ayrı model model renk renk şapkalar şirin çocukları daha da şirin hale getirir ve önemli bir ihtiyaçtır. Kızlarında erkeklerinde kendilerine göre şık şapkaları olmasını isteriz. Bunun için kendimizde çocuklarımıza şapka tasarlayıp yapabilir. Sanıldığı kadar zor değildir hatta çok kısa sürede bir şapka yapabiliriz.

Şapka Yapmak Kolay Mıdır?

Kışa uygun çocuk şapkası nasıl yapılır sorusunun cevabı çok basittir. Önce istediğimiz modeli seçmeliyiz ve istediğimiz renklerde veya birkaç renk karıştırarak yapmak için örgü iplerini, şişleri hazırlamak gerekir. Tek yumak ip de yeterli olur.

Dört numara şiş kullanmak uygun olur, eğer eliniz sıkıysa daha kalın bir şişte seçilebilir. Kafanın boyunu ölçerek kaç ilmek atmak istediğimiz belirlemek gerekir, 4cm lastikten sonra düz örgüyle devam edip kesmeye kadar düz örgüyle devam edebiliriz sonra ilmekleri kesmeye başlayarak yuvarlak hale getiririz. İstenirse ucuna ponpon takılabilir. Tığ örgüsüyle de şapka yapılabilir.

29 önce dört zincir çekilir yuvarlak yapılır ardından içine tırabzanlar yapılır, ikinci sırada yirmi tırabzan yapılır üçüncü sırada bir artırılır, bir artırılmaz. Dördüncü sırada dört tırabzan da bir artar daha sonra başın ölçüsüne göre devam eder. Sıfır numara tığ kullanılabilir. Eğer sıkı örülüyorsa kalın tığ kullanılabilir. Bere bittikten sonra istenirse çiçek, hayvan figürleri gibi işlemeler yapılabilir. Kurdelayla süslenebilir. Bu şekilde bere daha şirin hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir