Panço Örnekleri ve Yapılışları

Sonbahar aylarında oldukça tercih edilen pançolar, çocuklar için de cezbedici bir kıyafet olarak kullanılabilmektedir. Sadece şiş ile değil tığ ile de çok çeşitli panço örmek mümkündür. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber yün sektöründeki çeşit artışı da yine pançoların çeşidinin artmasını sağlayabilmektedir.

Panço örnekleri ve yapılışları internette birçok sitede bulunabilmektedirler. Genellikle arka kısımda üçgenliğin sağlandığı pançolarda kare şekilde örüm gerçekleştirilir. Orta bölümde de yaka kısmı için boşluk bırakılır.

Hem soğuk hava karşısında sıcak tutmayı sağlerken, kalın yünler ile örüldüğünde bu işlevinin yanında hoş bir görünümü de sağlayacaktır. Uzun kolyeler ve açık renkli pantolonlar seyesinde pançonun daha hoş görünmesi ve dikkat çekmesi sağlanabilecektir. Düğme ve taş gibi aksesuarlar sayesinde pançonun daha da şık görünmesi sağlanabilir. Bunun dışında pançonun kenarlar yün iplik sayesinde kesildikten sonra uzun iplikler bırakılarak, daha da havalı bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir. Bunun dışında farklı örgü modelleri kullanılarak da pançoların özgün olması sağlanabilir. Ya da birbirleri ile uyumlu iki renk farklı sıralarda kullanılarak hoş bir görünüm elde edilebilmektedir.

Panço Örnekleri ve Yapılışları Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir