Şal Örgü Modelleri

Kadınların en çok ilgi gösterdiği örgülerden bir tanesi olan şal örgü, çok kısa bir süre içerisinde örülmesi mümkün olan bir aksesuardır. İstenilen renklerde ve desenlerde örülebilen örgü şallar, kişilerin el becerisine göre kolay ya da zor olabilmektedir. Serin akşamlar için öreceğiniz şal örgü modelleri tarzınızı yansıtan bir modelde olmalıdır. Sizi yansıtan modeli seçerseniz; kıyafetlerinizde daha iyi bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ işi şalların hayatımızdaki yeri oldukça büyüktür. Hem ısınmak hem de kıyafetimize hava katabilmek için istediğimiz modelde tığ işi şal örgüsü yapabiliriz. Örümcek şal örgüsü, Victoria şal örgüsü, bridgette şal örgüsü ve baklava denli şal örgüsü tığ işi şal modellerinden bazılarıdır. Sizler de bu modellerden bir tanesini seçip, uygun adımları izleyerek istediğiniz modeli kolayca örebilirsiniz.

Şal Nasıl Yapılır?

Hazır şal yerine, örgü şal yapmak isterseniz ihtiyaç duyacağınız iki önemli malzeme vardır. Biri tığ, diğeri de iptir. Bu iki malzemeniz de varsa kendinize örgü şal yapabilirsiniz. Daha şık ve gösterişli bir şal yapmak isterseniz pul ve boncuk kullanabilirsiniz. Ayrıca çiçekli ve ponponlu şallar da örebilirsiniz. Hangi modelde şal öreceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Tığ ve ip yardımıyla adım adım örme işlemini gerçekleştirerek, kendinize güzel bir şal örebilirsiniz.

Şal Örgü Modelleri Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir